It's Time to Move to Canada 🍁

Investor Program

کانادا از جمله بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت طبق آمار جهانی به شمار می رود و سالانه افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می نمایند. کشور کانادا در آمریکای شمالی و در همجواری آمریکا واقع شده است. کانادا کشوری سردسیر است و اکثر مردم آن در بخش جنوبی و خوش آب و هوای این کشور در نزدیکی خاک آمریکا زندگی می کنند. کانادا دارای 10 استان و 3 قلمرو است. پایتخت این کشور اتاوا است و مهمترین شهرهای آن تورنتو، مونترال و ونکوور هستند. زبان رسمی کانادا انگلیسی و فرانسوی و واحد پولی آن دلار کانادا است. کانادا دهمین کشور دارای بالاترین شاخص میزان رضایت از زندگی در جهان است. جامعه مهاجر پذیر کانادا، دانشگاه ها و مدارس طراز اول، امنیت اجتماعی، موقعیت های شغلی فراوان و رفاه اجتماعی در این کشور، سبب محبوبیت آن در بین مهاجرین شده است.

اقتصاد کانادا

کانادا در حال حاضر نهمین اقتصاد بزرگ جهان است. این کشور در سال ۲۰۲۰ توانسته است 1.64 تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی داشته باشد. در کشور کانادا اقتصاد وابستگی زیادی به تجارت بین المللی دارد و هر کدام از از عوامل صادرات، واردات و خدمات حدود یک سوم از میزان تولید ناخالص داخلی کشور را تشکیل می‌دهند. کشور کانادا با کشورهایی مانند چین، بریتانیا و آمریکا شرکای تجاری هستند و در زمینه تولید، استخراج از معادن، استخراج نفت و گاز فعالیت دارند.

سیستم آموزشی کانادا

کشور کانادا همواره یکی از بهترین کشورهای جهان برای تحصیلات بین المللی می باشد. این کشور در سال 2022 جایگاه چهارم را در جهان از لحاظ سیستم آموزشی به خود اختصاص داده است که نشان از آن دارد کیفیت سیستم آموزشی در این کشور در سطح بسیار بالایی قرار دارد. وجود تعدادی از دانشگاه برتر جهان در کشور کانادا نیز کیفیت نظام آموزشی کانادا را نشان می‌دهد.

خدمات درمانی و رفاهی در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین سیستم های خدماتی در زمینه درمان را دارد به طوری که مراقبت های پزشکی، بیمارستانی و عمل های جراحی در این کشور رایگان می باشد. هزینه مراقبت های درمانی و پزشکی شهروندان کانادا از طریق پرداخت مالیات شهروندان تامین می‌شود و بدین صورت برای آنان رایگان می گردد. این کشور خدمات دیگری مانند مراقبت از کودکان، مرخصی زایمان، خدمات مراقبت از معلولان، بیمه بیکاری و مرخصی های خاص را دارد که بخشی از مزایای رفاهی این کشور هستند.

 • استان‌ های پرطرفدار کانادا برای مهاجرت

  برخی از استان های کشور کانادا دارای تعداد مهاجران بیشتری هستند و در این استان ها تعداد پذیرش مهاجران نیز بیشتر است. برای مثال 5 استان اول کشور کانادا بر اساس تعداد مهاجرین به شرح زیر می باشد:

  رتبه استان تعداد مهاجر در سال 2020 درصد مهاجرین به کانادا
  1 انتاریو 82,850 44.9
  2 بریتیش کلمبیا 28,470 15.4
  3 کبک 25,195 13.7
  4 آلبرتا 22,935 12.4
  5 منیتوبا 8,620 4.7

کشور کانادا به عنوان برترین کشور از لحاظ کیفیت زندگی در جهان شناخته می‌شود. علاوه بر این، مهاجرت به کانادا دارای مزایای دیگری نیز هست که به آنان اشاره می کنیم:

 • امکان آموزش رایگان برای فرزندان زیر ۱۸ سال

 • امکان اخذ اقامت برای فرزندان زیر ۲۲ سال

 • اجازه کار و زندگی در کشور کانادا برای دارندگان اقامت این کشور

 • امکان نقل مکان به استان دیگر پس از گرفتن اقامت دائم کشور کانادا

 • معتبر بودن اقامت دائم کانادا برای پنج سال

 • امکان مراقبت‌های بهداشتی همگانی برای مهاجرین به کانادا

 • امکان اخذ شهروندی کانادا پس از 5 سال اقامت و کار در این کشور

برخی از افراد ممکن است از بین انواع روش های مهاجرت به کانادا، تحصیل را ساده ترین راه مهاجرت به کانادا بدانند. تحصیل در کانادا در مقاطع مدارس، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است. تحصیل در مدارس کانادا به صورت شبانه روزی است و از 15,000 تا 50,000 دلار کانادا در سال هزینه در بر خواهد داشت. از جمله مدارس بین المللی کانادا می توان به بادول، پتیسن، کالج بریمار و کالج تامسون ریور اشاره نمود. کشور کانادا یکی از برترین مراکز علم و دانش دنیا می باشد که هر ساله بالغ بر 130 تا 150 هزار نفر دانشگاه های این کشور را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند. سطح علمی بالای دانشگاه ها، هزینه های معقول و امکان گرفتن اقامت دائم کشور کانادا، مهاجرت تحصیلی به کانادا را یکی از پر متقاضی ترین راه های مهاجرت به این کشور قرار داده است. در ابتدا شما باید رشته مورد نظر خود برای تحصیل را انتخاب کنید و پس از آن به انتخاب دانشگاه و یا شهر مورد نظر خود بپردازید.

شرایط پذیرش از دانشگاه های کانادا

برای دریافت پذیرش در دانشگاه های کانادا شما باید با توجه به الزامات مقطع تحصیلی خود مدرک زبان انگلیسیTOEFL یا IELTS به دانشگاه ارائه کنید. پس از بررسی شرایط اولیه شما دانشگاه یک نامه پذیرش تحصیلی صادر می کند که در آن به هزینه های تحصیل شما نیز اشاره می شود.

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی در کانادا داشتن مدرک دیپلم 12 ساله به همراه مدرک آیلتس حداقل با نمره 6 و تمکن مالی لازم نیاز خواهد بود. دانشجویانی که سطح زبان آنها مناسب نیست نیز می توانند در کالج های کانادایی دوره زبان را بگذرانند. تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا 3 تا 4 سال به طول می انجامد.

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا کارشناسی ارشد در کانادا نیز نیاز به داشتن مدرک لیسانس، مدرک آیلتس بالای 6.5 به همراه گپ تحصیلی پایین و سن مناسب می باشد.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بسته به دانشگاه، رشته مورد نظر و مقطع تحصیلی می تواند متفاوت باشد. هزینه تحصیل در کانادا از ۲۰ هزار دلار به بالا در سال می باشد. شما با ویزای تحصیلی کانادا می توانید برای اعضای خانواده خود نیز ویزای همراه بگیرید.

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری در کانادا نیاز به داشتن سوپروایزر یا استاد راهنما می باشد. استاد راهنما به دانشجویی که دارای رزومه علمی قوی، نمره زبان بالا، مقالات علمی بین المللی و سن مناسب به همراه انگیزه کافی است پذیرش دکتری در دانشگاه محل خدمتشان اعطا می نماید. دانشجویان در این مقطع می توانند از طریق کار پژوهشی در دانشگاه، بخش زیادی از هزینه های خود را تامین نمایند. همچنین افرادی که دارای رزومه علمی، تحقیقاتی و سطح زبان بالا هستند می توانند بورسیه تحصیلی کانادا را به دو صورت اسکولارشیپ و فاند دریافت نمایند. این بورسیه ها دولتی و دانشگاهی هستند.

نکته قابل توجه در ویزای تحصیلی کانادا این است که افراد با سن کمتر 12 سال که در مدارس کانادا به تحصیل می پردازند می توانند یکی از والدین را نیز در کشور کانادا در کنار خود داشته باشند. همچنین برای افراد بالای 18 سال که در دانشگاه های مورد تایید تحصیل می کنند این امکان وجود دارد که برای همسر اجازه کار در کانادا اخذ شود.

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در کانادا نوعی سرمایه گذاری برای اخذ اقامت کانادا می باشد. افراد می توانند برای اینکه تجارت خود را در کشور کانادا به راه بیاندازند و بیزنس خود را آغاز نمایند می توانند شرکت خود را ثبت نموده و از این طریق سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاری در کانادا دارای فاکتورهای مناسبی است که می توان آن را سرمایه گذاری مطمئن دانست. افرادی که می خواهند از طریق ثبت شرکت به کشور کانادا مهاجرت نمایند باید بدانند که این روش نمی تواند به مهاجرت و اخذ اقامت بیانجامد مگر اینکه فرد توامان با ثبت شرکت کارآفرینی نیز نماید یا اینکه از طریق کار شرکت اقدام نماید. کار شرکت کانادا روش دیگری از سرمایه گذاری است که در واقع نیاز به سرمایه گذاری ندارد. در این روش کافیست نشان دهید در ایران بیزینس دارید و کار شما واقعی است. به طور مثال مغازه یا شرکت دارید و کارمندانی در استخدام شما هستند و قصد دارید شعبه‌ای از کسب و کار خود را در کانادا ثبت کنید. در واقع کار شرکت کانادا تاسیس یک شعبه از بیزینس خود در کاناداست که می‌توانید اقامت برای خود و خانواده را دریافت کنید. قبل از ورود شما شرکتتان آماده می شود، می توانید حساب بانکی داشته باشید، دفتر کار شما فراهم می شود و اقامت کاملی در این کشور دارید . از معایب این روش می توان به این مورد که تنها برای ۵ تا ۷ سال می توانید اقامت خود را تمدید کنید اشاره کرد. در این مدت می توانید اقامت خود را به روش دیگری تبدیل کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق نوآفرینی و استارتاپ

نوآفرینی و استارت آپ یکی از روش های جدید مهاجرتی به کاناداست. افرادی که تمایل دارند از این روش اقدام نمایند، باید دارای ایده نو و جدید باشند. این ایده باید بر اقتصاد کانادا تاثیر مثبت گذارد. افراد باید در این روش بر اساس ایده نو خود بیزنس پلن طراحی نمایند. موسسات و اشخاصی نیز هستند که شما را در زمینه ایده جدیدتان راهنمایی می کنند و ایده شما را گسترش می دهند یا تبدیل به ایده ای بهتر و جدید تر می کنند. در هر بیزنس پلن 5 نفر می توانند شریک شوند و برای ویزای استارت آپ کانادا اقدام نمایند. بیزنس پلن باید مورد تایید قرار گیرد. پس از تایید، فرد و خانواده وی اعم از همسر و فرزندان زیر 21 سال می توانند از این طریق اقدام نموده و در همان ابتدا اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. در این روش نیاز به سرمایه گذاری نیست. این پروسه حدودا 2تا 3 سال به طول می انجامد که می تواند نقطه ضعف باشد. البته صفر تا صد ویزای استارت آپ کانادا را باید به طور دقیق پشت سر گذاشت تا موفق به اخذ این ویزا شد.

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

کار آفرینی در کانادا یکی از انواع سرمایه گذاری در این کشور که می تواند یکی از راه های مهاجرت به کانادا محسوب شود. هر یک از استان های کانادا برنامه مستقلی برای اعطای اقامت به سرمایه گذاران خارجی دارند. بیشتر استان ها از طریق کارآفرینی سرمایه گذاران را جذب می کنند، اما استان کبک برنامه کاملاٌ متفاوتی برای جذب سرمایه داران دارد. در برنامه های کارآفرینی معمولاٌ بر اساس عوامل مختلفی همچون میزان سرمایه، سابقه کار مدیریتی یا کارآفرینی، سن، مدرک زبان، مدرک تحصیلی و … به افراد امتیاز داده می شود. در صورتی که امتیاز کافی به دست آورید، ابتدا اقامت کاری کانادا را کسب می کنید و به شما فرصت داده می شود که طرح کارآفرینی خود را در این کشور اجرا کنید. میزان سرمایه 50 هزار دلار کانادا  به بالاست . کمتر از یک سال پروسه زمان می برد. پس از گذشت ۱.۵ تا دو سال در صورت تایید دولت کانادا، اقامت کاری به اقامت دائم تبدیل خواهد شد. سرمایه گذاری که انجام می دهد متعلق به خودتان است فقط کافیست نشان دهید در کشور کانادا اقدام به سرمایه گذاری کرده اید. در زیر به نکات مهم برای کارآفرینی در ایالات کانادا اشاره شده است:

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی

مهاجرت به کانادا از طریق خود اشتغالی که با نام ویزای هنرمندان و ورزشکاران کانادا نیز شناخته می باشد این امکان را برای متقاضیان فراهم می آورد که از همان بدو ورود اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. متقاضیان واجد شرایط بایستی حداقل 2 سال سابقه کاری مرتبط، که مربوط به 5 سال گذشته می شود، را نشان دهند. سن، تحصیلات، سابقه کاری مرتبط و میزان تطبیق پذیری، معیارهایی هستند که متقاضی متناسب با آن ها می بایست 30 الی 35 امتیاز دریافت کند. در کنار کسب امتیاز لازم، متقاضی می بایست تمکن مالی لازم را ارائه نماید. از طریق این روش متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود، نیز از همان بدو ورود درخواست اقامت دائم کانادا نماید. متقاضی می بایست در همان زمینه کاری خود به فعالیت در کانادا مشغول شود. از معایب این روش می توان به طولانی بودن طول پروسه اشاره کرد.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس

مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس یکی از مسیرهای مهاجرتی بسیار جذاب برای اخذ اقامت کانادا می باشد. در این مسیر متقاضی اقدام به خرید بیزینسی می کند که هم اکنون فعال است. در هنگام خرید بیزینس باید به این نکته دقت شود که صندوق آن بیزینس در طی چند سال گذشته چقدر کار نموده است و چقدر درآمد داشته است. در صورتی که صندوق در چند سال اخیر کارکرد خوبی داشته است، به این معنی می باشد که آن بیزینس هم اکنون فعال و سودده است و احتمال ورشکستگی آن کم است. متقاضی در اغلب موارد برای خرید بیزینس در کانادا می بایست سابقه مدیریتی مرتبط نشان دهد در کنار این امر داشتن سرمایه لازم، سطح زبان، مدرک تحصیلی و ارائه بیزینس پلن، از شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خرید بیزینس می باشد. در این مسیر ابتدا اقامت موقت کانادا به متقاضی داده می شود و در صورتی که بیزینس وی سودآور باشد، می تواند برای اقامت دائم این کشور درخواست بدهد.

مهاجرت کاری به کانادا

یکی از برترین راههای مهاجرت به کانادا کار می باشد. نحوه مهاجرت به کانادا از طریق کار به دو صورت برنامه اکسپرس اینتری یا از طریق گرفتن جاب آفر از کارفرمای کانادایی می باشد. در ادامه توضیحات لازم در باره شرایط سفر به کانادا از مسیر کاری خدمت شما ارائه می گردد.

مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس اینتری (Express Entry)

کسب اقامت دائم کانادا از اکسپرس اینتری، یکی از بهترین راه های مهاجرت به کانادا برای افراد متخصص است. در این روش از ابتدا اقامت دائم یا PR کانادا اعطا می شود. این روش همچنین برای افرادی که تمایل به مهاجرت خانوادگی به کانادا دارند، مناسب است؛ چرا که از ابتدا به همه اعضای خانواده اقامت دائم داده می شود. این سیستم بر اساس امتیازبندی (Point Based System) است و هر یک از ویژگی های اعلام شده امتیاز خاصی را برای شما در بردارد. سیستم Express Entry یا مهاجرت سریع به کانادا یک سیستم آنلاین است که افراد را از سه برنامه جداگانه مدیریت می کند:

برنامه نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Program)

برنامه اسکیلد تریدز فدرال (Federal Skilled Trades Program)

برنامه تجربه کانادایی (Canadian Experience Class)

البته علاوه بر این سه برنامه، استان ها نیز می توانند از طریق برنامه اکسپرس اینتری نامزدهای استانی جذب نمایند. .

برای محاسبه امتیاز اسکیل ورکر کانادا می توانید به سایت رسمی این کشور به آدرس زیر، وارد شوید و از ابزار محاسبه امتیاز استفاده کنید.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/crs-tool.asp

اگر امتیاز کافی کسب کنید این روش را می توان حتی راحت ترین راه مهاجرت به کانادا دانست. ترجمه فارسی جدول امتیاز مهاجرت به کانادا را می توانید در لینک زیر مشاهده کنید.

برنامه نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Program)

این برنامه از جانب دولت کانادا می باشد و با توجه به نظام فدرالی به فردال اسکیل ورکر معروف گردیده ااست. برای اقدام از این برنامه فرد باید دو مرحله را پشت سر بگذارد؛ مرحله اول از 100 امتیاز باید 67 امتیاز کسب کنید. در این مرحله امتیازها بر اساس سن، مدرک تحصیلی، سابقه کاری، مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی، مدرک زبان دوم، داشتن آشنای درجه یک در کشور کانادا و … محاسبه می شود. در این مرحله اگر حداقل امتیاز لازم را کسب کنید وارد مرحله دوم می شوید که اصطاحا مرحله Pool خوانده می شود. در این مرحله مجددا شرایط و ویژگی های شما مورد بررسی قرار می گیرد. در این مرحله 1200 امتیاز وجود دارد و افرادی که بالاترین امتیاز ها را کسب می کنند از طرف دولت کانادا دعوت نامه دریافت کرده و اقامت دائم این کشور را کسب می کنند. البته پروسه این امر حداقل ۶ تا ۱۸ماه طول می کشد.

برای محاسبه امتیاز اسکیل ورکر کانادا می توانید به سایت رسمی این کشور به آدرس زیر، وارد شوید و از ابزار محاسبه امتیاز استفاده کنید.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/skilled/crs-tool.asp

اگر امتیاز کافی کسب کنید این روش را می توان حتی راحت ترین راه مهاجرت به کانادا دانست. ترجمه فارسی جدول امتیاز مهاجرت به کانادا را می توانید در لینک زیر مشاهده کنید.

برنامه اسکیلد تریدز فدرال (Federal Skilled Trades Program)

برنامه اسکیلد تریدز فدرال (Federal Skilled Trades Program) یا برنامه تجارت ماهر فدرال یکی از 3 برنامه مهاجرت فدرال است که توسط سیستم اکپرس اینتری مدیریت می گردد. در این سیستم نیز امتیازات و رتبه فرد محاسبه میگردد. علاقمندانی که در این سیستم اقدام می نمایند با هم سنجیده میشوند. این برنامه برای تجار واجدالشرایط می تواند یکی از سریع ترین ها برای اخذ اقامت دائم کانادا گردد که می تواند منتهی به زندگی در کانادا و کار دائمی شود. برای این برنامه داشتن 2 سال سابقه کار تمام وقت در یک حرفه که در 5 سال گذشته باشد نیاز است. تجربه کاری مورد قبول است که پس از اعطای گواهینامه برای تجارت در کشور محل اقامت خود بدست آمده باشد. در این روش فرد باید یک پیشنهاد معتبر استخدام تمام وقت برای حداقل 12 ماه داشته باشد.

برنامه تجربه کانادایی (Canadian Experience Class)

یکی دیگر از روش های سیستم اکسپرس اینتری اقدام از طریق برنامه تجربه کانادایی است. این برنامه مختص کارگران ماهر است که تجربه کار در کانادا را دارند و تصمیم به اخذ اقامت دائم کانادا دارند. در این سیستم نیز سطح زبان، سابقه کار حداقل 1 ساله در 3 سال گذشته، تحصیلات مورد بررسی قرار می دهد. این برنامه برای خارج از استان کبک است. با توجه به این که در این روش می توان سابقه کاری پاره وقت را نیز محاسبه نمود و در نظر گرفت می توان یکی از بهترین راه ها برای فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا جهت اخذ اقامت دائم باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق جاب آفر یا پیشنهاد کار

روش دیگر برای اخذ اقامت کاری کانادا، گرفتن پیشنهاد کار یا جاب آفر از کارفرمایی و اخذ ویزای جاب آفر کانادا است. برخی از مناطق و شهر های کانادا که نیاز جدی به نیروی کار دارند، لیستی از مشاغل مورد نیاز خود را ارائه می دهند. در صورتی که شما در زمینه این مشاغل مورد نیاز، تخصص و سابقه کار داشته باشید، می توانید با کارفرمایان مصاحبه کنید و در صورت توافق پیشنهاد کار دریافت کنید. کافرما باید برای ارسال پیشنهاد کاری تاییدات لازم را اخذ نماید.

پس از دریافت پیشنهاد کار می توانید ویزای کار کانادا را کسب کنید. اقامت کانادا از طریق جاب آفر، ابتدا به صورت موقت اعطا می شود و شما می توانید پس از حدود 3 سال حضور و کار در این کشور از طریق برنامه اکسپرس اینتری اقامت دائم کانادا را کسب کنید. با توجه به اینکه تا آن زمان دارای سابقه کار کانادایی هستید به راحتی می توانید امتیاز اقامت دائم را کسب کنید.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی

اداره مهاجرت کانادا به ایالت های مختلف کانادا این اجازه را می دهد تا نیازمندی نیروی خود را به واسطه استخدام نیروی کار ماهر خارجی برطرف کنند. اغلب ایالت های کانادا به جز ایالت های نوناووت و کبک که خود دارای سیستم کهاجرتی مستقلی هستند، از یک سیستم مهاجرتی یک پارچه تبعیت می کنند و طبق این سیستم که به آن مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی گفته می شود، ایالت ها نیروی کار خارجی را که متناسب با نیاز آن ها می باشد را به دولت فدرال معرفی می کنند، اداره مهاجرت کانادا پس از بررسی های لازم، در صورتی که اطلاعات و شرایط کامل باشد، به متقاضی اقامت دائم کانادا را اهدا می کند. دقت نمایید گه در مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی، هر کدام از ایالت های کانادا شرایط خاص، مشاغل ماهر متفاوت و میزان نمره دهی متفاوتی را اعمال می کنند که برای کسب اطلاعات بیشتر می بایست به سایت مهاجرتی هر ایالت مراجعه نمایید.

برنامه مهاجرت روستایی و استان های شمالی کانادا RNIP

دولت فدرال کانادا برای تامین نیروی کار ماهر مناطق کم جمعیت اقدام به اجرای طرح برنامه مهاجرت روستایی و استان های شمالی کانادا RNIP نموده است. طبق این طرح نیروی کار ماهر خارجی با شرایط نسبتا راحت تر مناطق پر جمعیت به کانادا مهاجرت می کند و اقامت کاری و در نهایت اقامت دائم این کشور را اخذ می کند. متقاضیان برای شرکت در این برنامه می بایست در مناطق کم جمعیت روستایی و استان های شمالی کانادا که برای آن اقدام کرده اند، ساکن بشوند و در آن مناطق به کار و زندگی مشغول شوند. مناطق نورث بی، سادبری، تیمینز، سالت استی ماری و تاندر بی ایالت آنتاریو، مناطق برندن و آلتونا/ راینلند مانیتوبا همچنین مناطق موس جاو ساسکچوان، کلرشولم، آلبرتا، ورنون و وست کوتنای بریتیش کلمبیا در این طرح شرکت کرده اند.

برنامه مهاجرتی پایلوت آتلانتیک (Atlantic Immigration Pilot)

برنامه مهاجرتی پایلوت آتلانتیک یکی دیگر از برنامه های استانی کانادا می باشد. آتلانتیک شامل 4 ایالت تقریبا کم جمعیت نیوبرانزویک، پرنس ادوارد، نوااسکوشیا و نیوفانلند و لابرادور می باشد. دولت کانادا به منظور رشد اقتصادی این مناطق اقدام به استخدام نیروی کار ماهر و نیمه ماهر خارجی همچنین فارغ التحصیلان خارجی نموده است. متقاضیانی که در این دسته ها قرار می گیرند، می توانند تنها برای یکی از این برنامه ها اقدام نمایند. طبق برنامه مهاجرتی آتلانتیک متقاضی می بایست از یک کارفرما مورد تایید یک جاب آفر یا قرارداد کاری تمام وقت به مدت حداقل یک سال دریافت نماید.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استان کبک

کبک تنها ایالت فرانسوی زبان کانادا است که دارای سیستم مهاجرتی جداگانه ای از سایر ایالت های کانادا می باشد. این ایالت را می توان بزرگترین ایالت کانادا از جهت وسعت دانست و از جهت جمعیت دومین رتبه را در کانادا به دست آورده است. مهاجرت به کبک از مسیرهای متفاوتی را برای جذب سرمایه گذار و نیروی ماهر خارجی تعریف شده است که به طور کلی می توان آن ها را در چند دسته قرار داد:

 • برنامه خوداشتغالی کبک

  این برنامه امتیازی برای آن دسته از متقاضیانی می باشد که قصد راه اندازی بیزینس و کسب و کاری متناسب با تجربه خود دارند. متقاضیان برای این امر می بایست سرمایه حداقل صد هزار دلار کانادا و 2 سال سابقه کاری مرتبط را در پرونده داشته باشند. متقاضیان بر اساس شرایط خود نظیر سن، مدرک تحصیلی و مدرک زبان، امتیاز دریافت خواهند کرد.

 • برنامه کارآفرینی کبک

  کارآفرینی در کبک به منظور راه اندازی کسب و کاری جدید و خلاقانه می باشد که تا کنون در این ایالت وجود نداشته است و راه اندازی نشده است. این مسیر که مسیری رقابتی برای متقاضیان می باشد، متقاضیان را ملزم می کند تا دارای حداقل سرمایه ای برای کارآفرینی در کبک باشند.

 • برنامه سرمایه گذاری در کبک

  این برنامه مختص متقاضیانی است که دارای سرمایه هستند و قصد زندگی در ایالت کبک را دارند. این برنامه جهت تزریق سرمایه به این ایالت و رونق بیزینس ها و کسب و کارهای کبک می شود. طبق این برنامه متقاضی می بایست حداقل از 5 سال گذشته، 2 سال را به مدیریت گذرانده باشد و سرمایه خالص وی حداقل می بایست 2 میلیون دلار کانادا باشد که از این میزان، 1. 2 میلیون دلار کانادا را به سرمایه گذاری در ایالت کبک بپردازد.

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیب

افرادی که مقیم دائم یا سیتیزن کانادا هستند، می تواند می توانند بر اساس سیستم اسپانسرشیپ اقوام نزدیک خود را به این کشور آورده و برای آن ها اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند. افراد می توانند در این روش برای پدر و مادر، فرزندان، همسر، پدر بزرگ و مادر بزرگ اقدام نمایند. البته مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسر شیپ برای خواهر و برادر و برادر زاده و خواهر زاده و نوه بی سرپرست تحت داشتن شرایطی خاص امکان پذیر است. فردی که اسپانسر می گردد باید دارای شرایطی باشد. این شرایط به قرار زیر است:

حداقل 18 سال سن داشته باشد.

مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد.

در کانادا سکونت داشته و زندگی نماید.

در آمد کافی داشته باشد.

تعهدات مالی فرد را بپذیرد.

توافقانه دو طرفه با شخصی که حمایت می کند منعقد نماید.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

ازدواج با تبعه کانادایی یا با فرد مقیم کانادا یکی دیگر از انواع روش های مهاجرت به کانادا می باشد. اما باید در نظر داشت که نباید تحت تاثیر تبلیغات سوء استفاده گرایانه و متقلبانه سایت های همسر یابی غیر قانونی و افراد واسطه جهت ازدواج صوری اقدامی را انجام داد. به دلیل پیچیدگی اخذ ویزا از این طریق، اکیداً به شما پیشنهاد می شود که کلیه اقدامات پرونده خود را زیر نظر وکلای بین المللی انجام دهید. گرفتن اقامت کانادا از طریق ازدواج به این صورت است که فردی که در کانادا اسپانسر می شود و فردی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق همسر خویش است، هر دو باید شرایط خاصی داشته باشند. طرفین باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و اسپانسر باید مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد. اسپانسر همچنین باید اثبات نماید که می تواند هزینه های زندگی همسر خود را تامین نماید. ازدواج باید حقیقی باشد و ازدواج صوری و با هدف گرفتن اقامت کانادا، از طرف دولت جرم شناخته می شود و عواقب جزایی برای طرفین در پی خواهد داشت. بنابراین زوجین باید بتوانند اثبات نمایند که ازدواج آن ها حقیقی است.

پروسه این امر حداقل ۶ ماه به طول خواهد انجامید. در این نحوه گرفتن اقامت کانادا، در ابتدا به فرد خارجی اقامت موقت کانادا اعطا می شود و پس از 3 سال در صورتی که ازدواج پابرجا باشد شخص می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا اقدام نماید. طرفین همچنین باید در این مدت 3 سال در یک منزل مشترک سکونت داشته باشند و حقیقی بودن ازدواج آن ها اثبات گردد. در ادامه شرایط زوجین را برای اخذ ویزای ازدواج کانادا بررسی خواهیم نمود.

طرفین باید حداقل 18 سال سن داشته باشند.

فردی که همسرش را به کانادا دعوت می کند (اسپانسر)، باید اقامت دائم یا تابعیت کانادا را داشته باشد.

اسپانسر باید درآمد کافی برای پرداخت هزینه های زندگی خانواده را داشته باشد.

حقیقی بودن ازدواج باید اثبات شود.

Not sure which path is more suitable for you ? We are more than happy to help.

Call us

Get a Free personal consultation.

Thank you for your message. It has been sent.
There was an error trying to send your message. Please try again later.